środa, 27 stycznia 2016

Bestsellery książkowe 2015!

Podsumowaliśmy, podliczyliśmy - to czytaliście w ubiegłym roku!

10. Robert Rient - ŚWIADEK
Jak gej może się odnaleźć w środowisku świadków Jehowy? Miałem być dziewczynką, Martą, albo chociaż psem, czego życzył sobie mój starszy brat – wyznaje Łukasz, urodzony w 1980 r. bohater autobiograficznej opowieści o dorastaniu ze stygmatem i wbrew stygmatowi oraz o życiu po „przepracowaniu” stygmatu. A nawet stygmatów. Co najmniej dwóch. Zbiorowym bohaterem „Świadka” jest wspólnota Świadków Jehowy, do której Łukasz należy – to z nią wiąże się pierwsze naznaczenie. Chłopak jest odmieńcem wśród „nieświadków”, a przy tym ciężko mu pogodzić sztywne zasady religijne z rzeczywistością. Potem dochodzi homoseksualizm, który w zborze skazuje go na wykluczenie. Łukasz w wieku 20 lat zdobywa się na coming out. Jako dorosły, bohater jest tak różny od swego chłopięcego odpowiednika, że autor nadaje postaci inne imię – Robert. 
Czytaj więcej: www.bearbook.pl/swiadek 
 

9. Mikołaj Milcke - CHYBA STRZELĘ FOCHA!


 Ta książka już od lat plasuje się we wszystkich rankingach sprzedaży. Druga część "Geja w wielkim mieście"!
Bohater, student drugiego roku dziennikarstwa, nie jest już zagubiony w warszawskich realiach. A przynajmniej tak mu się wydaje… Zna swoją wartość i własne oczekiwania. Znalazł też miłość. Wielką, spontaniczną, ale zarazem dojrzałą. I gdy wydaje się, że nic nie może zmącić tej idylli, pojawia się Marta, matka jego partnera, która za cel obrała sobie doprowadzenie do rozpadu związku syna. Na domiar złego budzą się demony przeszłości. 

Zobacz więcej: www.bearbook.pl/chyba_strzele_focha 

8. SPARTACUS. International Gay Guide 2015/2016
 
Lubicie podróżować - zwłaszcza z gejowskim przewodnikiem w walizce! "Spartacus", to znany od kilkudziesięciu lat najlepszy przewodnik po gejowskim świecie - i to powtarza się przy każdej edycji. Nie bez powodu: to dokładne opisy gejowskich barów, restauracji, hoteli, saun, sklepów, księgarni, imprez, pikiet, miejsc spotkań, plaż... Do tego mapy najważniejszych gejowskich miast: Berlina, Londynu, Paryża, Hamburga, Madrytu, Barcelony, Amsterdamu, Nowego Jorku, Warszawy (a jakże!) i wielu innych. Tylko tu znajdziesz absolutnie wszystkie gejowskie miejsca na świecie - ponad 22 tysiące - na ponad 1300 stronach! 
Zobacz więcej: www.bearbook.pl/spartacus 7. Krzysztof Tomasik - HOMOBIOGRAFIE
 

"Homobiografie" - czyli najważniejsze nazwiska polskiej kultury pokazane z nieznanej strony, która ma niewiele wspólnego z opowieścią znaną ze szkoły.
Nowe wydanie Homobiografii przynosi uzupełnienie życiorysów, ale także prezentację kolejnych postaci. Całość to opowieść o środowisku literackim w czasach, gdy homoseksualizm był tabu. Życie najbardziej znanych twórców polskich XIX i XX wieku jest tak naprawdę nieznane. 
Zobacz więcej: www.bearbook.pl/homobiografie 

6. Andrzej Selerowicz - KRYPTONIM HIACYNT
 
Książki o akcji "Hiacynt" pojawiły się w ubiegłym roku dwie - nie bez powodu, bo minęła 30. rocznica akcji peerelowskich służb wymierzonej w środowiska homoseksualne. To jednocześnie debiut Andrzeja Selerowicza, który był świadkiem tamtych wydarzeń, a znany jest przede wszystkim z tłumaczeń zagranicznej literatury gejowskiej na polski. Do dziś nie wiadomo, jaki był cel akcji "Hiacynt". Czy był to desperacki zryw upadającej władzy? Kogo chciano szantażować? Jakie tajemnice skrywały tęczowe wyznania? Rozproszone między Instytutem Pamięci Narodowej a policyjnymi archiwami materiały do dziś pozostają niezbadane. Ofiary akcji nigdy nie otrzymały statusu poszkodowanych. Temat ucichł.
Zobacz więcej: www.bearbook.pl/kryptonim_hiacynt

5. Jack Morin - RADOŚĆ SEKSU ANALNEGO
 
Ta książka, to bestseller już od lat! Rok temu na pierwszym, w tym roku wciąż w TOP 10. Czyli...Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o d..., ale wstydzisz się zapytać!
Seks analny cię kręci, tylko masz problem: to boli? Znajdziesz tu praktyczne wskazówki - co robić, by z seksu analnego czerpać radość. I więcej - rozkosz!
Seks analny to zabawa nie dla ciebie - nie wiesz, dlaczego kumple tak się tym ekscytują? A może po prostu nie zdajesz sobie sprawy, ile przyjemności może dać Ci tyłek - zarówno twój, jak i partnera.
Seks analny jest boski - wiesz o tym od dawna? OK, ale nie zadzieraj nosa - może jednak są zabawy i ćwiczenia, których jeszcze nie próbowałeś?

Zobacz! www.bearbook.pl/radosc_seksu_analnego


4. Jonas Gardell - NIGDY NIE OCIERAJ ŁEZ BEZ RĘKAWICZEK (t. I, II, III)

Jak Miś Dyrektor się cieszy, że czytacie tak dobre książki! Trzytomowa powieść Jonasa Gardella to hołd oddany tym, których młodość, uroda i radość życia zostały brutalnie przerwane przez wirus, który jeszcze wtedy oznaczał pewną śmierć. Szwecja, lata osiemdziesiąte. Grono przyjaciół, pierwsze miłości młodych chłopaków, związki tych trochę starszych, rozstania, radości i smutki, kłopoty z outowaniem się przed rodzicami... Życie, jakie znamy wszyscy. Do momentu do którego pierwszy z nich nie umiera na straszną chorobę, która z czasem zaczyna zbierać żniwo wśród gejów i wywoływać paskudne reakcje otoczenia. Pojawiają się pomysły wysyłania zakażonych na odosobnioną wyspę, słowa o karze za grzechy, traktowanie jak trędowatych... A wszystko zaledwie 30 lat temu w kraju, który teraz uchodzi za najbardziej przyjazny środowisku LGBT! Wstrząsająca książka o potwornym cierpieniu, oparta na autentycznych wydarzeniach - Gardell widział jak jeden po drugim w męczarniach umierają jego przyjaciele. Fantastyczna lektura - obowiązkowa! Zobacz ją: www.bearbook.pl/gardell

3. Mikołaj Milcke - RÓŻOWE KARTOTEKI
Mikołaj Milcke - dotychczas znany z powieści "Gej w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha" w swojej najnowszej książce idzie w zupełnie innym kierunku. W trzydziestą rocznicę akcji "Hiacynt", w czasie której komunistyczne służby specjalne usiłowały zastraszyć polskich homoseksualistów, pisze jak wtedy łamano życiorysy, jak wyglądały upokarzające milicyjne przesłuchania i jak brutalną walką jest polityka.
Ksawery Downar jest ultraprawicowym wicemarszałkiem senatu, katolikiem, homofobem, a przy tym - kryptogejem. Pnie się w górę po drabinie politycznej kariery, aż dochodzi prawie na szczyt - przedwyborcze sondaże dają mu niemal pewne zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Niemal, bo w dniu w którym ma ogłosić swoją kandydaturę, wypływają na wierzch pewne dokumenty... Partyjni koledzy dowiadują się, że 30 lat temu Ksawery Downar, przykładny mąż i ojciec, twardy konserwatywny polityk po trupach dążący do celu, obrońca "chrześcijańskich wartości" podpisał deklarację współpracy z bezpieką PRL, a zrobił to zastraszony wtedy przez milicjantów w ramach akcji "Hiacynt".
Zobacz więcej: www.bearbook.pl/rozowe_kartoteki 

2. Michał Witkowski - FYNF UND CFANCYŚ
 
Michaśka w naprawdę dobre formie prowadzi nas przez świat męskich prostytutek, szaletów, austriackich i szwajcarskich knajp w których chłopcy z Europy Wschodniej polują na klientów - a im bogatszy, tym lepszy! Dianka szuka szczęścia w Wiedniu, który wydaje się spełnieniem marzenia o zachodnioeuropejskim raju. Wstępem do niego jest jednak męski szalet, w którym zarobić najłatwiej. Na jej drodze staje pewien Polak o wiele obiecującej ksywie Fynfundcfancyś. Obiecującej, bo taka jest długość jego przyrodzenia.
Cierpki humor, groza codzienności i niedyskretny urok lat dziewięćdziesiątych. Czyta się rewelacyjnie! Zobacz: www.bearbook.pl/fynf_und_cfancys
1. Marcin Szczygielski - BINGO
Zwariowaliście na punkcie tej książki w ubiegłym roku! Nie było innego bestsellera, który mógłby zagrozić trzeciej części "Kronik nierówności" Marcina Szczygielskiego, w której "Bingo" wyszło po "Berku" i "Bierkach"! 
Dedykuję tę książkę okłamywanym żonom polskich kryptogejów – w szczególności tych oglądanych codziennie na ekranach naszych telewizorów, na deskach scen naszych teatrów, na murawach boisk, w fotelach naszego Sejmu oraz w internetowych portalach i w celebryckich rankingach. Dedykuję ją także przerażonym, zakłamanym pedziom, którzy umierają ze strachu przed ujawnieniem, którzy oszukują swoje żony i dzieci, udając macho i nadgorliwych konserwatystów - pisał autor - i podbił Wasze serca!
Ktoś jeszcze nie czytał? Natychmiast nadrobić! www.bearbook.pl/bingo

Rankingi rankingami, ale najważniejsze, że czytacie - Miś Dyrektor bardzo się cieszy i bardzo dziękuje!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WYmiśLAJ opinie!